Horizont- Fék Közhasznú Egyesület Országos és Nemzetközi Szervezet

Egyesületünkről röviden:

 

A Horizont- FÉK Közhasznú Egyesület 2007-ben alakult meg Balassagyarmaton, mint Független Érdekvédelmi Képviseletek Közhasznú Egyesületeként, majd Horizont- FÉK Közhasznú Egyesületként nyerte el végeleges jogi formáját. Közhasznúsági fokozatot alakulásakor szerzett, országos és nemzetközi hatáskört 2010-ben. Egyesületünk a My Fair Cameleon Szociálpolitikai Referenciaprogram megvalósításában diszponáló társadalmi szervezet, melynek egyik programgazdája szervezetünk elnök asszonya: Ivanics Mária.

Egyesületünk 2012-ben Óriás koalíciót hozott létre 3 társadalmi szervezettel, valamint 2013-ban a Mi NŐK országos szervezettel szoros együttműködési megállapodás született.

Folyamatban van több hazai nagy szervezettel az együtt működési megállapodás előkészítése.

Egyesületünk törekszik minden olyan hazai egyesülettel kapcsolatba lépni, akiknek célja közel, vagy teljesen megegyeznek egyesületünk célkitűzésével.

 

Célkitűzésink, alapelveink:

 

Az egyesület a hátrányos helyzetű emberek, családok, munkanélküliek és hátrányos helyzetű gyermekeinek felemelkedését, életkörülményeinek javításának támogatását, képzését tekinti céljának. Kiemelt célként a fogyatékos és hátrányos helyzetű személyek esélyegyenlőségének, önálló életvitelének  és a társadalmi életben való aktív részvételének biztosítása. A szociális kohézióban élő fogyatékos személyek és a tartós munkanélküli családok megélhetési, létfenntartási  problémáin munkahelyteremtéssel, átképzéssel is próbál segíteni az egyesület.

Emellett az egyesület az egészségre legveszélyesebb  szenvedélybetegségek- a dohányzás, az alkoholfogyasztás, a drogfüggőség, a játékfüggőség, valamint az internet okozta chatfüggőség - kialakulásának megelőzését célozza meg azzal, hogy átfogó program keretében igyekszik a veszélyeztetett személyek, csoportok számára  támogatást nyújtani.

 

További célja az egyesületnek a családon belüli erőszak áldozatainak segítése, a nők társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése és elfogadottságának növelése, közreműködés a családok átmeneti otthonának kialakításában a települési, városi, kistérségi, megyei, regionális önkormányzatokkal, valamint a szociális tevékenységgel bejegyzett, legalább közhasznúsági fokozattal rendelkező civil társadalmi szervezetekkel összefogva. Ugyanezen szervezetekkel kiemelt célként a fogyatékkal élő személyeknek olyan közösségi területek kialakítása, intézményesített keretek között, amelyben a fogyatékkal élő személy nappali  esetlegesen lakhatási, szociális alapellátási és egészségügyi  alapellátásokra, továbbá munkába történő integrálódásukra képzéseket biztosít.

Jogérvényesítő céljainak elérése érdekében  a környezet, a kommunikáció, a közlekedés, a támogató szolgálat,  a segédeszközök területén a fogyatékos és hátrányos helyzetű személyeket megillető jogok  érvényesítéséről gondoskodik.

Jogérvényesítő tevékenységek célterülete: az oktatás, képzés, az egészségügy, a foglalkoztatás, a lakhatás, a sport, a kultúra és szabadidő, valamint a környezet és mezőgazdaság területét  jelöli meg egy, az érintett társadalmi csoportok  hátrányait kompenzáló és területi elven szerveződő civil intézményrendszer működtetésével.

 

Bárki aki támogatná az egyesületet több módon megteheti.

Pénzalapú támogatásnál az Egyesületi Bankszámlaszámlájára helyezheti el az adományát

Budapest Bank 10103719- 133580000-01001008

Munkájával, megunt, szükségtelen de használható tárgyaival, akár magánszemély, akár mint cég is támogathatja az egyesületett.

A megadott elérhetőségeken felveheti a kapcsolatott a szervezettel.